Інвестиції в Херсонщину

Директор Херсонського регіонального управління  Держмолодьжитла ЮРІЙ  ВОЛКОВИЧ та директор будівельної компанії «МЖК Херсон» АНДРІЙ ЯЦЕНКО взяли участь в роботі Х Міжнародного  інвестиційного форуму "Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток", який відбувся 29-30 вересня 2017 року в Новій Каховці.

У форумі брали участь Надзвичайні і Повноважні посли Канади, Південної Кореї, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Іорданії, Македонії, Швеції, генеральні та почесні консули, аташе та інші представники  дипломатичного корпусу, а також бізнесмени КНР, Білорусі, США, Литви та інших країн світу, народні депутати та керівники центральних органів виконавчої влади України.

Під час заходу були підведені підсумки реалізації міжнародних проектів, які були народжені цим форумом протягом попередніх 9 років, а також презентовані нові стратегічні для регіону та держави проекти.

Вересень цього року став для Херсонщини урожайним на гостей з різних країн та колег зі всіх областей України. 14-15 вересня відбувся Міжнародний форум «Житло для молоді ХХІ століття: світовий досвід, зелені технології, інновації». Крім презентації досвіду будівництва житла для молоді на Херсонщині вченими університетів, представниками вітчизняних та іноземних будівельних компаній, депутатами різних рівнів та лідерами громадських організацій розглядались питання  енергозбереження та екологічних технологій, впровадження європейських та світових стандартів в будівництві. Особливу увагу привернув світовий досвіт комплексної забудови територій з врахуванням розвитку нових видів бізнесу та екологічно-регіональних особливостей, а також  збереження історичних архітектурних пам’яток.  Форум став своєрідною платформою для обміну ідеями, досвідом, думками для науковців, виробників, бізнесменів, громадськості, представників державної влади та місцевого самоврядування України.

Головним висновком форуму стала підготовка пропозицій щодо  перспективи розвитку молодіжних житлових комплексів в умовах децентралізації влади як ефективної моделі приватно-державного партнерства, залучення інвестицій та розвитку територіальних громад в Україні.

Черговим кроком на загальнодержавному рівні стало прийняття 20 вересня цього року урядом Постанов № 708, якою внесені зміни до Порядку забезпечення громадян доступним житлом. Як зазначив голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний, це «фактично революція у програмі «Доступне житло».

Цей нормативний акт не тільки спростив процедуру оформлення документів для отримання державної допомоги в рамках державних житлових програм для учасників АТО і вимушено переміщених осіб, а й надав цим категоріям громадян значні фінансові пільги. Постанова закріплює новий порядок визначення розрахункової граничної вартості житла для розрахунку розміру державної підтримки, який суттєво наближає його до реального. Розширено також перелік осіб, які мають право на отримання зазначеної державної допомоги без обов’язкової вимоги перебування на квартирному обліку. Цим документом ухвалено порядок, за яким держава надаватиме підтримку зі сплати до 50% вартості житла для учасників АТО і ВПО та 30% - для інших категорій населення.

Дякуємо за наполегливість керівництву Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, народним депутатам Олександру Співаковському та Тарасу Креміню за підтримку молодіжного будівництва  на рівні Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.

Кінець вересня ознаменований прийняттям цілим рядом міських рад, таких, як Харківська, Миколаївська, Вінницька, рішень щодо виділення додаткових коштів на будівництво в цих населених пунктах житла для молоді.

Форум «Житло для молоді ХХІ століття: світовий досвід, зелені технології, інновації» довів, що керівництво обласної державної адміністрації, обласної та Херсонської міської ради  в питаннях, які на ньому розглядались, досягли конкретних домовленостей щодо співпраці в реалізації житлової державної політики на місцевому рівні. Також було прийнято спільне рішення про підготовку відповідних проектів змін та доповнень в цілу низку міських та обласних програм забезпечення молоді та інших пільгових верств населення доступним житлом.