ЗВІТ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ З ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ ДОСТУПНОГО ЖИТЛА ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2020 РОКУ

Сьогодні, 25 вересня, в Херсонській обласній раді відбулось засідання постійної комісії з питань архітектури, транспорту, будівництва та житлово-комунального господарства, тарифної політики і взаємодії з підприємствами енергетичної галузі (далі – Комісія), в якій взяв участь директор Херсонського регіонального управління Держмолодьжитла Юрій Волкович.

Депутати обласної ради заслухали Юрія Волковича, який звітував про результати роботи у І півріччі 2020 року з реалізації Регіональної програми будівництва (придбання) доступного житла у Херсонській області на 2018 – 2022 роки (далі – Програма).

Він повідомив, що не зважаючи на те, що Програмою було передбачено з Державного бюджету – 2 млн. грн., з обласного бюджету – 2 млн. грн та бюджету м. Херсона – 2 млн. грн,, на реалізацію Програми Херсонському регіональному управлінню коштів не було виділено.

Разом з тим директором Херсонського регіонального управління наголошено, що у межах діючих житлових програм завершено будівництво двох об’єктів – 9-поверхових житлових будинків № 34/3, 34/4 по просп. 200-річчя Херсона в кварталі МЖК, 4 А Таврійського мікрорайону   м. Херсона.

Це стало можливим завдяки фінансуванню за 2018-2020 роки: з Державного бюджету в сумі 6,9 млн. грн (держпідтримка на придбання доступного житла); за рахунок власних коштів Держмолодьжитла – 2,8 млн.грн; з Херсонського обласного бюджету – 9,8 млн. грн; з бюджету        м. Херсона – 3,7 млн. грн; вкладенням інвесторів17,6 млн. грн.

У цих новобудовах отримали житло 47 родин, в тому числі 11 родин учасників АТО/ООС, 17 – внутрішньо переміщених осіб, 1 багатодітна родина і 18 – інші категорії громадян.    

Наразі визначено ще один новий об’єкт таким, на будівництво (реконструкцію) і придбання житла в якому можуть спрямовуватись кошти, – 63-квартирний житловий будинок № 34/2 по просп. 200-річчя Херсона в кварталі МЖК 4-А ТМКР в м. Херсоні та готуються документи ще одним Забудовником на новий об’єкт для включення його до участі у житлових програмах Держмолодьжитла.                         

Юрій Волкович подякував Комісїї за багаторічну співпрацю та звернувся з клопотанням підтримати ініціативу Херсонського регіонального управління Держмолодьжитла та громадської спілки Херсонської обласної асоціації об’єднань ветеранів учасників бойових дій на Сході України  і звернутися з листом до голови облдержадміністрації Юрія Гусєва щодо необхідності на більш якісному рівні сприяти в подальшому фінансуванню заходів програм з місцевих бюджетів всіх рівнів.

Депутатською комісією схвалено звіт директора регіонального управління Держмолодьжитла, роботу управління визнано задовільною та підтримано  зазначену пропозицію.