Запобігання і протидія корупції

Корупція є однією із найнебезпечніших загроз правам людини, демократії, правопорядку, чесності та соціальній справедливості, вона перешкоджає економічному розвитку та загрожує належному і справедливому функціонуванню як держави та суспільства в цілому, так і підприємствам, установам, організаціям. Тому розв’язання проблеми корупції є одним із пріоритетних напрямків розвитку держави. Держмолодьжитло активно проводить роботу щодо запобігання та виявлення корупції, усунення передумов для її виникнення. 

Однак, не знання та не розуміння умов і обставин, за яких виникає та розвивається корупція, створює перешкоди на шляху ефективного запобігання цього негативного соціального явища.

Відтак, раціональне планування заходів протидії корупції завжди має відбуватися при чіткому розумінні всього спектру корупційних ризиків.

Держмолодьжитлом вживаються заходи, які є необхідними для запобігання, виявлення і протидії корупції, а саме:

  • Погоджено Спостережною радою “План реалізації заходів щодо забезпечення прозорості та унеможливлення корупційної складової у роботі Держмолодьжитла”; 
  • Погоджено правлінням Держмолодьжитла  “План роботи уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції Держмолодьжитла на 2017 рік”.

Уповноваженим з антикорупційної діяльності здійснено перевірку факту подання суб’єктами декларування, які працюють (працювали) та перебувають у відпустках для догляду за дитиною в Держмолодьжитло, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону. За результатами перевірки встановлено факт неподання посадовими особами Держмолодьжитла декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та надіслані відповідні повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції.

В Держмолодьжитлі розроблено Кодекс корпоративної поведінки та забезпечено функціонування електронної скриньки ethics@fhb.kiev.ua з подальшим супроводженням звернень щодо дотримання вимог корпоративної поведінки.

Створено Лінію для повідомлень про випадки корупції

  • Телефон довіри: (044) 275 74 32
    Функціонує у робочі дні з 10-00 до 12-00 та з 14-00 до 16-00